Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Już w tę niedzielę rusza XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki!”

Już w tę niedzielę, 25 sierpnia, wspólnie z Miastem Limanowa, serdecznie zapraszamy do Parku Miejskiego w Limanowej na XIX Powiatowy Przegląd  Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego, połączony z  VII Festiwalem Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”!

Na uczestników od godziny 14:00 czekać będą stoiska pełne przysmaków regionalnej kuchni, przyrządzanych wyłącznie z naturalnych składników przez panie z kół gospodyń wiejskich powiatu limanowskiego. Będzie można posłuchać wspaniałej folkowej muzyki w wykonaniu zespołów regionalnych „Kijom Worci”, „Limanowianie” oraz kapeli „Jare Zytko” . Mnóstwo ciekawej rozrywki, ale także wiedzy na temat tradycji i dawnych ludowych obrzędów dostarczą publiczności scenki obyczajowe oraz pieśni ludowe, które na scenie zaprezentują członkinie KGW.

Powiatowy Przeglad KGW 2019

Warto przyprowadzić ze sobą dzieci. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gry, quizy i animacje poszerzające wiedze o kulturze Ziemi Limanowskiej.  Najmłodsi  nauczą się m.in. rozpoznawać elementy barwnych strojów regionalnych i melodie muzyki ludowej oraz tradycyjne instrumenty muzyczne.

Nadchodzący Powiatowy Przegląd  Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”  zapowiadają się jako niezwykle bogate w przeróżne wydarzenia pewnością każdy z uczestników, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do licznego udziału w niedzielnej imprezie oraz oczywiście do zabrania ze sobą dużej dawki dobrego humoru i pozytywnej energii!

Powiatowy Przeglad KGW 2019

 

Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki

 

 

2020-08-07 02:40:49, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa