Już w tę niedzielę wystartuje 23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”

W niedzielę 15 sierpnia wystartuje 23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”. Najlepsi kolarze z Polski, Europy i Świata wezmą udział święcie kolarstwa na Ziemi Limanowskiej, którego jednym ze współorganizatorów jest Powiat Limanowski. Patronat nad zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Już po raz drugi na terenie powiatu limanowskiego gościć będziemy grupy kolarskie z Polski, Europy i Świata, które zmierzą się z widowiskową ale jednocześnie bardzo wymagająca trasą. Kolarze wykonają 5 okrążeń, każde o długości 30 km. Trasa wyścigu będzie przebiegać przez drogi miejskie oraz drogi powiatu w gminach Limanowa, Łukowica, Kamienica oraz Słopnice z metą na placu obok Limanowskiego Domu Kultury. Na trasie wyścigu nastąpią utrudnienia związane z tymczasową przerwą w ruchu drogowym. Zapraszamy do zapoznania się z informatorem wyścigowym dostępnym tutaj, w którym znajdują się niezbędne informacje związane z wyścigiem.

W godzinach 11:35 do 12:45 na Limanowskim Rynku będą miały miejsce prezentacja ekip oraz podpisywanie list startowych, po czym o 12:45 rozpocznie się start ostry z ul. Konopnickiej w Limanowej. Meta wyścigu sytuowana będzie przy budynku Limanowskiego Domu kultury ( ul. Bronisława Czecha).

Program zawodów zamieszczony na plakacie informacyjnym:

Organizatorzy wyścigu nie zapominają również o najmłodszych kolarzach. Specjalnie dla nich, dzień wcześniej w sobotę przy Miasteczku Ruchu Drogowego na ul. Kusocińskiego w limanowej odbędzie się Mini Wyścig Kolarski dla Dzieci i Młodzieży im. Henryka Łasaka.

Młodzi kolarze będą startować w 6 grupach wiekowych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:30 .

Szczegółowe informacje oraz program tego wyścigu znajdują się poniżej:

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content