Już wkrótce rozpoczęcie 2. Małopolskiego Konkursu Heligonistów

2. malopolski konkurs heligonistów - plakat informacyjny

Przypominamy, że już w tę sobotę, 7 grudnia w Domu Weselnym „Walek” w Mordarce odbędzie się po raz drugi Małopolski Konkurs Heligonistów, organizowany przez Stowarzyszenie Heligonki Pod Kickami.

To właśnie Stowarzyszenie „Heligonki Pod Kickami”, kierowane przez Wojciecha Tokarczyka za cel przed rokiem obrało sobie „przywrócenie kulturze ludowej” zapomnianego z czasem instrumentu. Ten cel ma wspierać m.in. organizowany rok rocznie Konkurs Heligonistów, któremu partneruje Powiat Limanowski. Organizację przedsięwzięcia wspierają także: Urząd Gminy Limanowa,Urząd Miasta Limanowa oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Po przesłuchaniach konkursowych można będzie obejrzeć widowisko pt. „Zabocył se wół” przygotowane przez Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki.

Serdecznie zapraszamy!

2. malopolski konkurs heligonistów