Już wkrótce rozpocznie się 47. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”

Logo wydarzenia: 47. Limanowska Słaza.

W dniach od 4 do 7 listopada br. w limanowskim Domu Kulty po raz 47.  odbędzie się Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” – jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych Ziemi Limanowskiej, trwające nieprzerwanie od 1975 roku i każdego roku i przyciąga tłumy miłośników kultury ludowej.  Festiwal wspiera Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Doroczne wydarzenie organizowane przez Limanowski Dom Kultury to prezentacja najcenniejszych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych. Celem festiwalu jest więc dokumentacja najcenniejszych wartości kultury ludowej regionu i zachowanie ich dla przyszłych pokoleń. “Limanowska Słaza” przyczynia się również do doskonalenia pracy instruktorów i kierowników grup. Jak co roku prezentacje uczestników oceniać będzie komisja, w której zasiadają autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Koncerty konkursowe w ramach “Limanowskiej Słazy” rozpoczną się w czwartek, 4 listopada o godzinie 15:00. Na godzinę 17: 00 zaplanowano uroczyste otwarcie 47. edycji festiwalu. Prezentacje będą się odbywać także w piątek i sobotę (od godziny 15:00). Ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Po każdym koncercie konkursowym odbywają się prowadzone przez członków komisji omówienia programów, z których uczestnicy dowiadują się co jest do poprawy, co jest niezgodne z tradycją, a co jest ich mocną stroną.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja jednego z najstarszych festiwali folklorystycznych odbywających się nieprzerwanie w Małopolsce będzie wyjątkowa, ponieważ po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ulicy Bronisława Czecha oraz po roku od wybuchu pandemii koronawirusa, wydarzenie powróci na scenę w sali widowiskowej LDK.

W niedzielę, tuż po zakończeniu tegorocznej edycji Festiwalu Folklorystycznego “Limanowska Słaza”, o godzinie 16: 00 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby Limanowskiego Domu Kultury po przebudowie, połączone z częścią artystyczną.

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w 47. „Limanowskiej Słazie”.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content