Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Już wkrótce Święto Gminy Tymbark!

W niedzielę 24 lipca odbędzie się wydarzenie pn. Święto Gminy Tymbark. W planie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla każdego uczestnika. Organizatorzy zachęcają również do  do udziału w wydarzeniach towarzyszących, które będą odbywać się przez cały weekend. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest Powiat Limanowski. Wydarzenie objął honorowym patronatem Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

Święto Gminy Tymbark rozpocznie Turniej OPEN Tenisa Ziemnego, który zostanie rozegrany w sobotę 23 lipca br. o godzinie 9:00 na kortach tenisowych w Tymbarku. Po nim Organizatorzy zapraszają Mieszkańców gminy i okolic do udziału w grze terenowej „Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem”.

W niedzielę 24 lipca br. na boisku sportowym  w Parku im. Zofii Truskiej odbędzie się  Turniej Piłki Plażowej.

Następnie o 11:30 w kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia N.M.P. w Tymbarku zostanie odprawiona Msza święta z intencji Wójta i Rady Gminy Tymbark za Następnie o 14:00 rozpocznie na Turniej Piłkarski na Orliku.O godzinie 15:00 na Boisku Rezerwowym KS „Harnaś” rozpocznie się dwugodzinny Turniej Sołectw, pomiędzy damsko-męskimi reprezentacjami poszczególnych sołectw z terenu Gminy Tymbark.

Święto gminy Tymbark to również wiele wydarzeń muzycznych. 24 lipca 2022 o godzinie 17:00 rozpocznie się występ zespołów „Mały Tymbark” oraz „Dzieci Gór Beskidu”, a po nich na tymbarskiej scenie po kilku latach wystąpi zespół Zośka C-dur. O godzinie 19:00 nastąpi wręczenie nagród nagrody laureatom gry miejskiej „Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem”, a o 19:30 odbędzie się koncert zespołu „Sokół Orchestra”, którego repertuar można określany jest jako „bałkańska odpowiedź na rock’n’rolla”. O 20:30 nastąpi oficjalne otwarcie Święta Gminy Tymbark, po którym na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół  Future Folk.

Zaraz po koncercie  organizatorzy przygotowali spektakularne widowisko fluorescencyjne w wykonaniu cheerleaderek „Dance Little Stars”. Później rozpocznie się dyskoteka z firmą Soundlight, która potrwa do godziny 1:00 w nocy.

Podczas całego Święta Gminy będzie można skosztować wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tymbark. Oprócz regionalnych wyrobów będą liczne stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – dmuchańce, skakańce i inne zabawy.

Ważna informacja dla uczestników:

Przed dyskoteką Fluo Party będą rozdawane DARMOWE gadżety fluorescencyjne. Organizatorzy zachęcają do postawienia na jaskrawe kolory w ubiorze, dzięki czemu efekt FLUO będzie bardziej wyrazisty (Organizator zapewnia gadżety oraz sceniczne lampy UV, wzmacniający efekt fluorescencyjny). Dla najbardziej jaskrawego uczestnika dyskoteki przewidziana jest  nagroda!

Patronami medialnymi Święta Gminy Tymbark są: Tymbark.in, RDN Nowy Sącz oraz tv 28 – telewizja limanowska.

Zapraszamy do udziału!

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na poniższych plakatach:

 

 

 

 

źr.: Gmina Tymbark

2024-07-13 20:52:01, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa