15 sierpnia – wydarzenia w powiecie limanowskim

 

15 sierpnia przypadają dwa święta – jedno kościelne, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej oraz drugie państwowe, tj. Święto Wojska Polskiego. W tym dniu w Powiecie Limanowskim odbywają się liczne wydarzenia i uroczystości, na które serdecznie zapraszamy.  

 

 

 

 

Jutro 15 sierpnia (czwartek) w Słopnicach odbędzie się Święto Plonów Ziemi Słopnickiej. Wydarzenie rozpocznie msza święta, a po niej program artystyczny z udziałem lokalnych artystów. Wydarzenie objął honorowym patronatem Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

 Świeto Plonów Ziemi Słopnickiej

 

Dla piechurów 15 sierpnia proponujemy wyjście na górę Potaczkowa w Podobinie w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Na Górze Potaczkowa o godzinie 11:00 przewidziana jest Msza Święta Polowa, a po niej występy i zabawy dla uczestników m.in. występ zespołu regionalnego „Porębiański Ród” oraz ciekawostki, anegdoty i historie o Beskidzie Wyspowym.

 

Pamiętając o naszych przodkach, którzy walczyli o niepodległą Polskę, zachęcamy do udziału w Mszy partyzanckiej w Glisnem. Uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy oraz kapelanów Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „Adama” i Placówki „Witolda” odbędą się 25 sierpnia o godzinie 11:00 w kościele w Glisnem.

 

 

Na Dożynki Gminne zapraszają również przedstawiciele Laskowej. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 14:00 – msza święta, następnie przemarsz na Stadion KUKS Laskovia, gdzie będą miały miejsce występy artystyczne.

 

 

Dożynki 15 sierpnia świętować będą również mieszkańcy Przyszowej. Tradycyjnie rozpoczęcie od mszy świętej o godzinie 15:00, a następnie zabawy i występy z udziałem regionalnych zespołów.

image_pdfimage_print

Udostępnij