Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Kasina – Ski pierwsza wśród najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce

mapa stoku Kasina-Ski

Portal Onet opublikował ranking najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Dzięki niemu już po raz 9 możemy zapoznać się ze stacjami narciarskimi, które warto odwiedzić w sezonie. Wśród polecanych miejsc znalazła się również stacja z terenu naszego powiatu – Kasina – Ski, zajmując zaszczytne, pierwsze miejsce!

W rankingu ocenie podlegały zarówno małe jak i duże stacje narciarskie. Ośrodek narciarski Kasina – Ski w Kasinie Wielkiej zajął pierwsze miejsce w kategorii małych stacji narciarskich, otrzymując łącznie 67 punktów. Stacja pokonała 13 innych tego typu ośrodków.

Ocenie podlegały wyciągi i trasy, dostępna infrastruktura, komfort jazdy i wrażenia narciarskie, naśnieżanie oraz dostęp do informacji. Autorzy rankingu osobiście sprawdzali poszczególne kryteria, weryfikując przygotowanie do sezonu narciarskiego.

Wśród dużych stacji narciarskich zwyciężył ośrodek Szczyrk Mountain Resort, pokonując 35 innych dużych wyciągów. W pierwszej trójce znalazły się również stacje Białka Tatrzańska i Zieleniec.

Pełne zestawienie dostępne pod tym linkiem.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Źródło foto: narty.pl