„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – spotkanie integracyjne dla osób niepełnosprawnych w Kasinie Wielkiej.

Spotkanie "Kiedy smieje się dziecko, śmieje sie caly świat" 2019 - Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Mszana Dolna - Bolesław Żaba podczas wręczenia nagród laureatowi konkursu

„Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” – pod takim hasłem już po raz ósmy w Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej odbyło się spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych wraz z ich rodzinami z terenu gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej w Kasinie Wielkiej. Głównym organizatorem tegorocznego spotkania byli: dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, przy wsparciu Wójta Gminy Mszana Dolna – Bolesława Żaby. Wśród zaproszonych gości byli także obecni: Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Jania – Radny Powiatu Limanowskiego oraz Zbigniew Jarosz – Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 2. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, który również wziął udział w uroczystości.

Pomimo trudnych warunków pogodowych zaproszeni goście kolejny raz dopisali. Spotkanie rozpoczęto od wspólnej modlitwy podczas mszy świętej, którą odprawił ks. Bogusław Borek- wikariusz parafii Kasina Wielka. Oprawę liturgiczną Eucharystii zapewniła Schola „Soli Deo”.

Spotkanie "Kiedy smieje się dziecjo, śmieje sie caly swiat" 2019

Wszystkich zebranych powitała Pani Janina Ziemianin – Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej. Powitalny występ uczniów klasy drugiej, która zaprezentowała kasińskie, skoczne przyśpiewki już na samym początku wzbudziły zachwyt uczestników. Następnie wychowankowie z SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Dwie Dorotki”.  Jak co roku aktorzy zauroczyli widownię swoją grą, barwnymi strojami i wspaniałą dekoracją. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki.
Tegoroczne spotkanie integracyjne uświetnił występ zespołu „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej,

a regionalne melodie wprost zapraszały do tańca i wspólnej zabawy. W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności darczyńców, a przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich ,,Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej obdarowały niepełnosprawnych gości upieczonymi przez siebie ozdobionymi, piernikowymi sercami.

Pyszny obiad i słodkie łakocie z wielkim zaangażowaniem, jak co roku, przyrządzili rodzice uczniów z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej przy wsparciu zaprzyjaźnionych osób z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr.2. Po raz kolejny, wyjątkową, słodką niespodziankę – przepyszny, okazały tort przygotował kasiński mistrz cukierniczy – Pana Bolesława Jani. W tak gorącej i serdecznej atmosferze nie zabrakło też dla ochłody lodowego deseru.

Uczniowie i absolwenci szkół, dali piękny przykład swojej empatii i wrażliwości współuczestnicząc ,jako wolontariusze, w organizacji i przebiegu całego sobotniego spotkania, którego nadrzędnym celem była integracja jego uczestników, a także wymiana doświadczeń między opiekunami osób niepełnosprawnych. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem nie zawiodła ofiarność i życzliwość ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. Świadomość ofiarodawców z radości jakie niesie oczekiwanie osób niepełnosprawnych na coroczne wspólne spotkanie, sprawia, iż szerzej i bezinteresowniej otwierają się ich dobre serca.

Spotkanie "Kiedy smieje się dziecjo, śmieje sie caly swiat" 2019

Organizatorzy spotkania integracyjnego „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, którzy przyczynili się do tego, aby po raz kolejny odbyła się ta wyjątkowa uroczystość. Wspólne spotkanie udowodniło po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywa integracja dla rodzin osób z problemami niepełnosprawności. Wspólnie spędzony czas upłynął w niezwykle radosnym nastroju  – udało się wywołać wiele uśmiechów na twarzach najważniejszych gości!

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content