Klaudia Zwolińska z piatą lokatą na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio !

22 -letnia kajakarka, pochodząca z powiatu Limanowskiego – zawodniczka klubu Startu Nowy Sącz, zajęła piąte miejsce podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Klaudia Zwolińska rywalizująca w kajakarstwie górskim K1 w półfinale zajęła dziesiątą lokatę. Już na pierwszych bramkach nie udało się uniknąć dwóch punktów karnych, jednak potem reprezentantka Polski dotarła do mety bez błędu, z bardzo dobrym czasem 106,98.  Później jednak sędziowie, analizując start Klaudii na powtórce, dopatrzyli się kolejnego błędu i do wyniku Polki doliczono kolejne dwa punkty karne.

Ostatecznie Klaudia zajęła 5. miejsce co jak podkreślają redakcje sportowe, stanowi bardzo dobry i udany debiut młodej zawodniczki na imprezie o tak wysokiej randze jak Igrzyska Olimpijskie.

Dziękujemy Klaudii Zwolińskiej za reprezentowanie naszego Kraju i regionu w Japonii oraz gratulujemy jej wysokiej formy i sportowej woli walki. Z pewnością będziemy śledzić dalszy rozwój jej kariery w sporcie.