Kolejna szkoła z terenu Powiatu Limanowskiego wzięła udział w „odblaskowym” konkursie !

"Odblaskowa szkoła" w powiecie limanowskim, Słopnice 2019

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słopnicach już po raz drugi wzięła  udział w akcji „Odblaskowa Szkoła” której celem jest edukacja dzieci, młodzieży, jak również dorosłych w zakresie bezpieczeństwa, a szczególnie bezpieczeństwa na drodze.

7 października, w budynku szkoły, uczniowie klas I – III oraz  przedszkola spotkali się z policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Limanowej. W ramach tego spotkania uczniowie z klas młodszych wybrali się  na spacer po naszej miejscowości, podczas którego obdarowywali spotkanych pieszych, kierowców  własnoręcznie wykonanymi odblaskami i ulotkami promującymi bezpieczeństwo na drodze. Głównym celem tej akcji było uświadomienie kierowców i pieszych na temat odpowiedzialnego poruszania się po drogach.

"Odblaskowa szkoła" w powiecie limanowskim, Słopnice 2019 "Odblaskowa szkoła" w powiecie limanowskim, Słopnice 2019

Tego samego dnia uczniowie starszych klas udali się do Stowarzyszenia Remedium  w Tymbarku, do którego uczęszczają dzieci niepełnosprawne, również z naszej miejscowości. Uczestnicy warsztatów  otrzymali zrobione przez dzieci odblaski, a także zostali poinformowani o zasadach związanych z bezpieczeństwem na drodze.

"Odblaskowa szkoła" w powiecie limanowskim, Słopnice 2019

 

źródło: UG Słopnice

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content