Kolejna umowa na przebudowę drogi powiatowej podpisana

14 lipca br. została podpisana z Wykonawcą umowa na przebudowę dwóch odcinków drogi powiatowej nr 1616 K Mszana Górna – Podłopień w m. Łostówka (gmina Mszana Dolna) oraz w m. Wilczyce (gmina Dobra). Wykonawcą inwestycji jest Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo-Handlowe „JANDA” z Łostówki.

 

Planowana przebudowa ww. drogi o łącznej długości 6,6 km obejmuje dwa odcinki – I na terenie m. Łostówka o długości 3,7 km oraz II na terenie m. Wilczyce o długości 2,9 km. Realizacja niniejszego zadania jest kontynuacją rozpoczętej w roku 2019 r. przebudowy 9 km odcinka drogi powiatowej – począwszy od mostu na rzece Raba, do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku miejscowości Łętowe.

Zadanie obejmuje m.in. wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej wraz z jej poszerzeniem do 6 mb., wykonanie chodnika, regulację odwodnienia, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, wykonanie zatok autobusowych i peronów przystankowych dla komunikacji publicznej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego.

Partnerami realizacji zadania jest Gmina Mszana Dolna oraz Gmina Dobra. Na realizację inwestycji Powiat Limanowski pozyskał 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostały wkład, to środki finansowe Powiatu Limanowskiego oraz Gminy Mszana Dolna i Gminy Dobra. Wartość zadania to 14 250 000, 00 złotych.

Zadanie realizowane będzie w systemie trzyletnim, z zakończeniem do końca września 2022 r.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content