Kolejny etap Narodowego Programu Szczepień: 15 stycznia rusza rejestracja seniorów 80+ i formularz zgłoszeń dla pozostałych

grafika - szczepimy się - rejestracja

Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla odpowiednich grup wiekowych lub zawodowych.

Od 15 stycznia każdy, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Każdy, kto wypełni formularz, otrzyma mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej. Wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej.

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu każdy otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty – wystarczy nr PESEL.

Więcej szczegółów tutaj

Źródło: gov.pl

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content