Koło Gospodyń Wiejskich z Porąbki rozpoczęło pierwsze w sierpniu „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”

5 sierpnia 2022 r. na rynku w Limanowej odbyły się pierwsze w tym miesiącu „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich z Porąbki (gm. Dobra).

Odwiedzający regionalne stoisko w godzinach 9:00 do 13:00 mogli skosztować oraz zakupić tradycyjne potrawy i produkty takie jak m.in. różnego rodzaju ciasta i ciasteczka domowego wypieku, chleb, kapuśniaczki, smalec, ogórki małosolne, soki czy przetwory.

 

 

 

Wśród uczestników wydarzenia – mieszkańców Limanowej i okolic, obecny był Starosta Limanowski  Mieczysław Uryga, który  również odwiedził  stoisko promocyjne gospodyń z KGW Porąbka.

Akcja Powiatu Limanowskiego promująca oraz prezentująca lokalne tradycje kulinarne oraz dorobek lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich trwa, ciesząc się  zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia  za dzisiejsze wspólne spotkanie i oczywiście zapraszamy na kolejne. Poznawanie kuchni regionu to także świetny sposób na odkrywanie jego tradycji , kultury oraz na udane spędzenie wakacyjnego czasu.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content