Kolorowe i smaczne powitanie lata w Powiecie Limanowskim z radiem RDN!

W sobotę 22 czerwca od godziny 9:00 na limanowskim rynku trwało Otwarcie Lata w Powiecie Limanowskim z Radiem RDN. Na wszystkich, którzy przyszli na rynek czekało wiele atrakcji i możliwości, aby poznać lepiej atrakcje naszego regionu. Była też okazja do degustacji, krótkich prelekcji, animacji dla dzieci oraz zobaczenia wystawy i odwiedzenia Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. Wydarzenia tego dnia były na żywo transmitowane w Radiu RDN.

Goście, którzy przybyli na limanowski rynek mogli nabyć oraz skosztować znane i lubiane naturalne produkty m.in. te które znalazły się na liście Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako produkty tradycyjne. Wśród nich były m.in. chleby i słodkie wypieki, sery, miody, owoce czy przetwory, wszystkie pochodzące od lokalnych producentów i przygotowane według tradycyjnych receptur będące dowodem kulinarnego potencjału naszego regionu. Otwarciu Lata z Radiem towarzyszyła wspaniała regionalna muzyka w wykonaniu zespołu „Spod Kicek” z Mordarki. Wiele atrakcji zapewniono też dla najmłodszych. Dzieci chętnie brały udział w grach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Ponadto na stoisku Powiatu Limanowskiego czekały na uczestników materiały i wydawnictwa dotyczące najważniejszych atrakcji regionu. Każdy mógł zabrać ze sobą np. mapę lub folder, aby łatwiej zaplanować wakacyjne wycieczki po terenie Beskidu Wyspowego i Gorców, jak również uzyskać potrzebne informacje o tym, gdzie i w jaki sposób ciekawie spędzić czas podczas pobytu w naszym regionie.

Dzięki obecności reporterów radia RDN Nowy Sącz, nawet Ci, którzy nie mogli spędzić pierwszego wakacyjnego, sobotniego przedpołudnia na rynku, mogli posłuchać relacji na żywo w eterze oraz obejrzeć materiał na stronie internetowej rozgłośni, a także wziąć udział w konkursach i wygrać wejściówki ufundowane przez Paintball Strefa 52 w Męcinie.

Oficjalnego otwarcia imprezy na antenie radia RDN dokonał Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga. Ciekawych wywiadów udzielili później Ci, którzy najlepiej znają tajemnice  i ciekawostki powiatu limanowskiego czyli przewodnicy, lokalni producenci oraz znawcy kultury regionu.

Impreza zakończyła się wczesnym popołudniem i cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten czas razem z nami, czy to na miejscu, czy też słuchając relacji na antenie radia. Zapraszamy również na kolejne wakacyjne wydarzenia zaplanowane na terenie powiatu limanowskiego.

GALERIA ZDJĘĆ NA FACEBOOKU

 

Poniżej udostępniamy odnośniki do galerii zdjęć oraz do strony internetowej radia RDN. Można tam obejrzeć zdjęcia i relacje z weekendowego wydarzenia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2832077530140903&type=3&

http://www.rdn.pl/news/lato-radiem-rdn-rozpoczete-zdjecia

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij