„Kolorowy Świat Zentangli”. Wystawa prac Izabeli Podgórnej w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

wystawa prac Izabeli Podgórnej w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do zwiedzania nowej wystawy pn. „Kolorowy Świat Zentangli”!

Zentangle jest ciekawą techniką malarską łączącą sztukę plastyczną (rysunek) z technikami medytacji dalekiego wschodu. Nazwa tego stylu  stworzonego i rozpropagowanego przez amerykańskich artystów Marię Thomas i Ricka Robertsa, wywodzi się z połączenia słów „zen”, oznaczającego medytację i „tangle”, czyli „plątanina”, „gmatwanina”.

Efektowne a jednocześnie eleganckie zentagle przyciągają wzrok, tworząc niepowtarzalny nastrój.

Kolekcję zentangli autorstwa lokalnej twórczyni pani Izabeli Podgórny od dziś można podziwiać w mini galerii limanowskiego PCIT na limanowskim rynku.

Izabela Podgórna  – nie posiada formalnego wykształcenia plastycznego, jednak już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie plastyką. Przełomowym momentem w jej życiu był kontakt z nieżyjącą już Danutą Maryjowską – artystką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która przekazała jej cenne wskazówki i ugruntowała zdolności plastyczne. Z upływem czasu wkładała w swoje starania coraz więcej wyobraźni, dzięki czemu jej prace stawały się coraz „dojrzalsze” i znalazły swoich nabywców: w Wiedniu, Sztokholmie, Oslo, Nowym Yorku i Serbii. Posiada również inne zdolności manualne: rzeźbi i haftuje. Jej prace przedstawiają: krajobrazy, martwą naturę, kwiaty, zabytki architektury i portrety. Szczególne miejsce zajmują wizerunki papieża Jana Pawła II. Ulubionym narzędziem pracy Izabeli jest ołówek oraz pastele.

Wystawa, którą można zwiedzać indywidualnie  potrwa do 31 marca br.

Zapraszamy!

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content