KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY Z WODOCIĄGU LOKALNEGO ZBLUDZA – Z DNIA 10.10.2019r.

informacja

Po dokonaniu analizy wyników badań laboratoryjnych próbki wody pobranej w dniu 08.10.2019r. z wodociągu lokalnego Zbludza zaopatrującego  Zespół Szkoły i Przedszkola w miejscowości Zbludza.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza, że: – jakość wody w przedmiotowym wodociągu pod względem mikrobiologicznym i fizycznym nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dnia z 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ( Dz.  U. z  2017r. poz. 2294), z uwagi na przekroczenia w wodzie dopuszczalnych wartości: liczba bakterii grupy coli, mętność.

W dniu 10.10.2019r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej wydał decyzję administracyjną nr 30/NHK/19 o zakazie użytkowania wody z wodociągu lokalnego Zbludza zaopatrującego Zespół Szkół   i Przedszkola w miejscowości Zbludza do czasu uzyskania prawidłowych wyników badania wody. Woda ta może być używana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).

Po zapoznaniu się z informacją badań próbki wody pobranej w dniu 08.10.2019r. wodociągu lokalnego Zbludza, zaopatrującego Zespół Szkoły i Przedszkola w miejscowości Zbludza
– punkt poboru sieć
– badanie wody wykonane przez WSSE Kraków Oddział Laboratoryjny w Tarnowie –  kod próbki W/1564/N nr sprawozdania  LZT /W/1564/N /2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej informuje o przekroczeniach dopuszczalnych wartości parametrów mikrobiologicznych i fizycznych.
Data wystąpienia zanieczyszczenia: dzień poboru 08.10.2019r.
Dobowa produkcja wody : ok. 4,6 m3dobę
Liczba zaopatrywanej ludności : ok. 130 osób ( dzieci, młodzież oraz personel Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zbludzy
Stosowane uzdatnianie wody:  filtr, lampa UV
Liczba pobranych próbek wody – 1  –  sieć – Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbludzy
Przyczyna zanieczyszczenia: nieznana
Podjęte działania:
– PPIS w Limanowej wydał decyzję administracyjną nr 30/ NHK/19 z dnia 10.10.2019r. o zakazie użytkowania  wody w/w wodociągu.
Wynik badania:
a) sieć:
–  liczba  bakterii grupy coli wyniosła 10 j.t.k.
–   mętność wyniosła 14 NTU