Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej dotyczący koronawirusa

PPIS Limanowa - logo

K O M U N I K A T

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej

dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

z dnia 01 kwietnia 2020 roku, godzina 09:30

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej  informuje, że do dnia 1 kwietnia  2020 roku, godz. 09:30 wśród mieszkańców powiatu limanowskiego:

-potwierdzono 1 przypadek wystąpienia choroby COVID-19,

– potwierdzono 5  przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

(w tym 4 osoby hospitalizowane na oddziale zakaźnym w Krakowie, 1 osoba bezobjawowa przebywa na kwarantannie domowej)

-zlecono wykonanie  134 testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Do dnia 01.04.2020 godzina 9:30 otrzymano 34 wyniki  z wymazów pobranych w okresie do 25 marca 2020 r.

-poddano kwarantannie 1137 osób,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

www.gis.gov.pl oraz www.mz.gov.pl )