Komunikaty dla geodetów

Komunikat nr 1 z 12.03.2020:
Szanowni Państwo!
Zgodnie z komunikatem Starosty Limanowskiego (w załączaniu poniżej), obsługiwane będą tylko zgłoszenia prac geodezyjnych składane za pośrednictwem witryny webEWID. W związku z powyższym, w załącznikach udostępniamy wniosek o założenie konta na tej platformie, dla wykonawców, którzy nie posiadają odpowiedniego loginu. Skan wypełnionego i podpisanego wniosku prosimy przesłać mailowo na adres geodezja@powiat.limanowski.pl lub pocztą. Wszystkie materiały zasobu niezbędne do wykonywania prac będą Państwu przekazywane przez platformę w postaci skanów map zasadniczych i ewidencyjnych, skanów operatów technicznych, elektronicznych wypisów z rejestru gruntów itp. Szczegóły co do materiałów zasobu prosimy ustalać przez webEWIDa, telefonicznie (183337845) lub mailowo.
Współrzędne i pliki dotyczące operatów proszę przekazywać za pośrednictwem webEWIDa. Wszelkie płatności proszę realizować elektronicznie. Udostępnianie map zostaje wstrzymane do odwołania. Wszelkie uzgodnienia czy zapytania prosimy prowadzić telefonicznie, mailowo bądź przez webEWIDa. W załączeniu przekazujemy listę telefonów do Wydziału.

Komunikat nr 2 z 16.03.2020:
Szanowni Państwo!
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce oraz wyłączeniem urzędów na terenie powiatu limanowskiego z obsługi osobistej klientów informuję, że dla każdej z firm geodezyjnych został ustalony harmonogram przyjęć geodetów w ODGiK (w załączeniu).
Zakres załatwionych spraw to:
1. Odbiór uwierzytelnionych materiałów oraz kopii z operatów,
2. Odbiór operatów negatywnie zweryfikowanych,
3. Przekazywanie przez Wykonawców nowych operatów oraz operatów „z poprawy”.
Harmonogram powyższy powstał z uwagi na skomplikowany proces wymiany dokumentacji geodezyjnej między Państwem a urzędem. Mając na względzie, iż urzędy na terenie powiatu limanowskiego zostały ogólnie wyłączone z osobistej obsługi klientów, proszę o skrupulatne przestrzeganie terminów i godzin przyjęć wyznaczonych w harmonogramie (1 wizyta na tydzień wyłącznie w wyznaczonym terminie). Harmonogram obowiązuje do odwołania, nie tylko przez 2 tygodnie.
Proszę o przygotowanie niezbędnych dokumentów przed każdą wizytą w ODGiK:
– zwrot wszystkich wypożyczonych map przy pierwszej wizycie
– przygotowanie wszelkich dowodów wpłat itp. (na miejscu nie ma możliwości dokonania opłaty kartą lub gotówką, informacje dotyczące wysokości opłat do konkretnych prac geodezyjnych dostępne są na portalu webEWID)
– sprawdzenie kompletności składanych operatów i wniosków.
Wejście do budynku urzędu przez pawilon „C” budynku starostwa, wyłącznie o wyznaczonej godzinie, pojedynczo. Z powodów organizacyjnych proszę o telefon bezpośrednio przed wejściem na numer 183337907 lub 183337808.
W tym tygodniu dni przyjęć ustala się wyjątkowo na środę 18.03 (Wykonawcy wyznaczeni w harmonogramie w pierwszym dniu) oraz czwartek 19.03 (w drugim dniu). W kolejnych tygodniach wtorek czwartek jak w harmonogramie.
Zgłoszenia prac są obsługiwane wyłącznie przez portal webEWID, zarówno jeśli chodzi o ich przyjęcie jak i udostępnianie danych. Zgodnie z przekazanym Państwu wcześniej komunikatem Starosty, zgłoszenia składane w innej formie nie będą realizowane.
Z uwagi na zaistniałą sytuację, mocno komplikującą zarówno pracę Państwa jak i pracowników ODGiK, proszę o wyrozumiałość i stosowanie się do komunikatów Starosty. Wszelkie inne uzgodnienia i zapytania proszę kierować telefonicznie do odpowiednich pracowników ODGiK.