Koncert „LUDOWO na NOVO”

Plakat - koncert prawykonań "Ludowo na Nowo"

Limanowski Dom Kultury zaprasza na uroczysty koncert „LUDOWO na NOVO” w wykonaniu Chóru LimaNovum pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego połączony z wręczeniem nagród dla laureatów konkursu kompozytorskiego. Wydarzenie jest podsumowaniem projektu pt. „Pielęgnujemy polską muzykę ludową” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Zadanie pt. „Pielęgnujemy polską muzykę ludową” to zupełnie nowy projekt muzyczny ukazujący niezwykłe piękno i bogactwo polskiej muzyki ludowej, której autentyczny charakter i siła wyrazu wynikają bezpośrednio z życia polskiej wsi, jej obrzędów, obyczajów, wierzeń, bliskości przyrody oraz tańców. Projekt będący wyrazem fascynacji dawnością, specyficznością i prostotą rodzimych tradycji kulturowych obejmuje przeprowadzenie konkursu na opracowanie pieśni ludowych na chór, warsztaty dla chóru oraz koncert.

Efektem realizacji projektu będzie również wydawnictwo zapisów nutowych oraz film zawierający rejestrację audiowizualną wykonanych premierowo aranżacji, który dostępny będzie na kanałach jednostki i partnerów medialnych.

Koncert odbędzie się w dniu 22 października 2022, o godz. 16:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, ul. Bronisława Czecha 4 w Limanowej.

W trakcie wydarzenia dystrybuowane będzie bezpłatnie wydawnictwo zawierające zapis nutowy nagrodzonych w konkursie kompozytorskim kompozycji.

Bezpłatne wejściówki do odbioru codziennie w kasie Kina Klaps w godzinach jej otwarcia.

Honorowy Patronat:

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego