Koncert Muzyki Sakralnej w Łososinie Górnej

W niedzielę 23 czerwca 2019 roku  o godzinie 17:30 w zabytkowym XVIII – wiecznym kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej BOGU OJCU. Honorowym patronatem koncert objęli : Ks dr Kazimierz Fąfara – proboszcz w Łososinie Górnej, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Tego dnia zaprezentuje się Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika, a na organach zagra młody, utalentowany organista Piotr Michalik.  Chór zaprezentuje utwory a capella i z towarzyszeniem organów. Wśród kompozycji m.in. Mozarta, Haydna, Moniuszki i innych,  usłyszymy utwory poświęcone Bogu Ojcu oraz Eucharystii, z racji na trwającą wtedy oktawę Bożego Ciała.

Koncert odbędzie się w ramach promocji chóralnej muzyki sakralnej na terenie Miasta Limanowa i Powiatu Limanowskiego. Współorganizatorem koncertu jest Limanowski Dom Kultury.

WARTO WIEDZIEĆ: Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej działa od
2 stycznia 1998 roku pod dyrekcją organisty Marka Michalika. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Członkami chóru są wyłącznie muzycy amatorzy – uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące zawodowo i będące już na emeryturze. Poza tą działalnością zespół bierze udział w licznych występach
i koncertach w kraju i za granicą. Co roku chór daje kilkadziesiąt występów. W swoim dorobku posiada kilka nagranych płyt oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico  i innymi. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM jest laureatem ponad trzydziestu konkursów chóralnych, krajowych i międzynarodowych. Ostatnio 18 maja br. zdobył I i II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej w Tykocinie koło Białegostoku. Koncertował do tej pory w Austrii, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Bośni i Hercegowinie, w Chorwacji, na  Węgrzech i w Rumunii. Obecnie chór przygotowuje się do wyjazdu na Ukrainę. Zespół występował dla papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za swoją działalność i osiągnięcia chór zostałodznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ, Radę Miasta Limanowa medalem i tytułem ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA, przez Zarząd Sejmiku Województwa Małopolskiego – medalem POLONIA MINOR oraz ZŁOTYM KRZYŻEM MAŁOPOLSKIM. Przez Zarząd Główny Federacji CAECILIANUM – medalem GLORIAM DEI CANTARE.