Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego

Starosta wygłosił przemówienie na na Konferencji Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego

17 maja, w nowym budynku Biblioteki w Mszanie Dolnej, zgodnie już z coroczną tradycją, spotkali się bibliotekarze z całego powiatu limanowskiego. Spotkali się, by uczcić Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz spędzić ten czas razem.

Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Janusz Potaczek, Grzegorz Wójcik Radny Powiatowy,  Burmistrz Miasta Mszana Dolna – Anna Pękała, delegacja z WBP w Krakowie z Wicedyrektor Marią Cibicką, którzy złożyli wszystkim życzenia, przede wszystkim niegasnącej pasji w popularyzacji słowa pisanego. Piękne słowa uznania dla kolegów i koleżanek popłynęły od Agnieszki Orzeł – gospodarza Miejskiej Biblioteki, Joanny Michalik – dyrektora PiMBP w Limanowej oraz SBP – koło Limanowa.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie ze skrzypcami i w duecie z Rafałem Nowakiem wystąpił Bogusław Nawara, artysta z Podhala, który szerszej publiczności zaprezentował się w polsatowskim programie „Bitwa o sławę”. Repertuar wykonawcy był bardzo szeroki: poprzez „Góraleczkę”, Dżem i skończywszy na Stingu. Faktem jest, że większość sali dołączyła się do śpiewu, a niektórzy bibliotekarze odkryli nowe, wokalne talenty.

Następnie krótkie, aczkolwiek bogate w treści wystąpienie pod tytułem: „Biblioteka dla każdego. Inspiracje i doświadczenia” miała specjalista ds. PR z WBP w Krakowie –Agnieszka Będkowska. Podzieliła się z nami dobrymi praktykami, stosowanymi w światowych bibliotekach, m.in. norweskich książnicach. Na koniec – jak wisienka na torcie – spotkanie z Maurycym Polaskim – aktorem, konferansjerem, autorem tekstów piosenek, współtwórcą „Kabaretu Pod Wyrwigroszem”. Była to rzetelna terapia śmiechem, a wiadomo, że śmiech to zdrowie.

W imieniu Organizatorów i gospodarzy nowej książnicy dziękujemy wszystkim gościom i bibliotekarzom za obecność i wspólne rozmowy. I do zobaczenia za rok…na kolejnej powiatowej konferencji.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Źródło: MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content