Konferencja poświęcona setnej rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia

24 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie regionalna konferencja poświęcona setnej rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy województwa Małopolskiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej reprezentował dyrektor Marek Młynarczyk.

Regionalne spotkanie poświęcone było tematyce obecności osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Podczas konferencji Sekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed wręczył odznaki PRIMUS IN AGENDO –  zaszczytne i honorowe wyróżnienie przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Odznaka ta jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. PRIMUS IN AGENDO oznacza po łacinie „Pierwszy w działaniu”.

Pierwszy w działaniu to najważniejsze przesłanie tego wyróżnienia. Bez takich ludzi, jak Państwo, nie byłoby możliwe skuteczne niesienie pomocy – mówił wręczając odznaki, wiceminister Stanisław Szwed.

Podczas konferencji z rąk Sekretarza Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pana Stanisława Szweda odznakę PRIMUS IN AGENDO odebrał Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk.