Kongres „Wspólnie o konstytucji na Narodowym”

„Wieś, rolnictwo, zrównoważony rozwój”, „Samorząd i społeczeństwo obywatelskie”, „Gospodarka i praca” – to tematy Kongresu „Wspólnie o konstytucji na Narodowym”, który odbył się wczoraj 26 kwietnia w Warszawie. W panelach dyskusyjnych wzięli udział m.in. starosta limanowski Jan Puchała i wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się debata „Wspólnie o konstytucji”, która była podsumowaniem dotychczasowych, organizowanych przez kancelarię prezydenta spotkań regionalnych dotyczące referendum ws. nowej konstytucji. – Polsce potrzebna jest konstytucja na miarę rzeczywistości XXI wieku – mówił na spotkaniu prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości Polacy powinni mieć poczucie, że mogą w pełni suwerennie kształtować swoją przyszłość.

W trakcie Kongresu poza sesją otwierającą odbyły się równocześnie od następujące sesje tematyczne: Gospodarka i praca, Wieś, rolnictwo, zrównoważony rozwój oraz Samorząd i społeczeństwo obywatelskie, w których Powiat Limanowski reprezentowali starosta Jan Puchałą i wicestarosta Mieczysław Uryga.