Konkurs dla uczniów szkół średnich. Oddaj krew i wygraj nagrodę!

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Limanowa oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policji Oddział Terenowy w Limanowej zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w konkursie dla najlepszych krwiodawców. Patronat nad konkursem objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski.

Konkurs trwa do 31 marca 2020 roku. Zasady są bardzo proste – zwycięży klasa, z której największa liczba uczniów odda krew w miesiącu marcu 2020 roku (liczy się łączna ilość krwi zarejestrowana w RCKiK w Limanowej na dana klasę).

Celami konkursu są: edukacja w szkołach średnich mająca na celu pozyskanie dawców pierwszorazowych oraz aktywizacja uczestników do czynnego oddawania krwi.

Nagroda na zwycięskiej klasy to 1000 zł!!! W konkursie przewidziano również nagrody rzeczowe za zajęcie 2 i 3 miejsca. Osoby które zgłoszą się do RCKiK i oddadzą krew otrzymają zaświadczenie – które zwalnia w tym dniu z zajęć lekcyjnych