Konkurs matematyczny „Śladami matematyków”

11 maja 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego miała miejsce VIII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami matematyków” organizowana dla szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku konkurs poświęcony był polskiemu matematykowi Kazimierzowi Kuratowskiemu.

W konkursie uczestniczyło 113 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu limanowskiego: I Liceum im. Wł. Orkana w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, ZS im. KEN w Tymbarku, ZSTI Mszana Dolna, ZSP w Mszanie Dolnej, ZSOiZ im. Ks prof. Józefa Tichnera z Limanowej, Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej.

Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i osiągnięć znanego polskiego matematyka. Część drugą stanowiły zadania otwarte.

Rywalizacja miała na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia oraz zainteresowanie matematyką, która uwidacznia się w wielu praktycznych aspektach życia. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą od lat w konkursie, co świadczyć może o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi – informują organizatorzy konkursu.

Rozdanie nagród połączone z wykładem Pracownika Naukowego AGH odbędzie się 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Honorowy Patronat nad konkursem objął: Jan Puchała – Starosta Limanowski oraz Akademia Górniczo – Hutnicza.