Rozstrzygnięcie konkursu na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”

Rozstrzygnięcie konkursu na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy” - Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski - Agata Zięba , Członek Zarządu Rady Powiatu Limanowskiego oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami

Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne na początku grudnia ogłosiło konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz do osób z organizacji pozarządowych, grup senioralnych, stowarzyszeń, (KGW), do osób objętych pomocą instytucjonalną (DPS, ŚDS, WTZ), a także do osób indywidualnych powyżej 18-stego roku życia z terenu powiatu limanowskiego nie spełniający kryteriów w/w kategorii.

Dzisiaj 17 stycznia w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla laureatów. Zwycięzcom gratulowali: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba i Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk.

Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym. Do dnia 17 grudnia wpłynęło 191 prac, spośród których Komisja Konkursowa wybrała ich zdaniem najładniejsze. W pierwszej kolejności Komisja brała pod uwagę nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych.

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać miejsca:
W kategorii I Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 1 do 4, wpłynęło 66 prac:
MIEJSCE I: Oliwia Czepiel SP Nr 2 w ZSPiP Słopnice
MIEJSCE II: Karol Wierzycki SP Nr 2 w ZSPiP Słopnice
MIEJSCE III: Kamila Zając SP Świdnik
Wyróżnienia:
Lena Janik SP Chyszówki
Dorota Golonka SP Jaworzna
Oliwia Gurgul SP Świdnik
Anastazja Tokarczyk SP Świdnik
Julia Piaskowy SP Chyszówki
Szymon Bukowiec SP Jaworzna

W kategorii II Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 5 do 8
MIEJSCE I: Szymon Antosz
MIEJSCE II: Wojciech Kapera ZSP Jodłownik
MIEJSCE III: Anna Antosz ZPO Konina
Wyróżnienia:
Monika Knapik SP Rupniów
Krzysztof Wójtowicz SP Krasne-Lasocice
Julia Augustyn SP Nr 1 Kamienica
Maria Augustyn SP Zasadne
Oliwia Dudyk SP Nr 1 Szczawa
Hanna Bugajska SP Stronie

W kategorii III Młodzież szkół średnich, wpłynęło 21 prac:
MIEJSCE I: Gabriela Cachro ZS Tymbark
MIEJSCE II: Marcin Dziadek ZSP Mszana Dolna
MIEJSCE III: Judyta Potoniec ZS Tymbark
Wyróżnienia:
Wioletta Nawara ZSP Mszana Dolna
Agata Rusnak ZS Nr 1 Limanowa

W kategorii IV Osoby z organizacji pozarządowych, grup senioralnych, stowarzyszeń, (KGW), wpłynęło 10 prac:
MIEJSCE I: Cecylia Duda Stowarzyszenie „Wspólna Droga” Zasadne
MIEJSCE II: Krystyna Kurczab KGW Sowliny
MIEJSCE III: Zofia Rosiek WA „Czerwone Korale” Pisarzowa
Wyróżnienia:
Anna Bukowiec KGW Jaworzna
Wiesława Gorczowska KGW Zasadne
Dorota Wątroba KGW „Zagórzanki” Kasina Wielka

W kategorii V Osoby objęte pomocą instytucjonalną (DPS, ŚDS, WTZ)
MIEJSCE I: Alicja Mamak WTZ Remedium Tymbark
MIEJSCE II: Agnieszka Syrek DPS Raba Niżna
MIEJSCE III: Sebastian Pawlak DPS Raba Niżna
Wyróżnienia:
Tomasz Gil DPS Mszana Dolna
Dawid Palacz WTZ Remedium Tymbark
Paweł Wcisło DPS Ujanowice

W kategorii VI Osoby indywidualne powyżej 18-stego roku życia nie spełniające kryteriów w/w kategorii:
MIEJSCE I: Stanisława Florek
MIEJSCE II: Wanda Zapolska
MIEJSCE III: Stanisław Talar
Wyróżnienia:
Renata Paruch
Dorota Pach
Bożena Uryga

 

FOTOGALERIA LAUREACI

FOTOGALERIA STROIKI

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij