Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800


Konkurs recytatorski poezji Tytusa Czyżewskiego oraz konkurs plastyczny Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda

Plakat informujący o projekcie

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”!Serdecznie zachęcamy do udziału i śledzenia Projektu, w ramach którego zaplanowane są m.in. warsztaty artystyczne, wykłady, konkursy. Projekt objęty został Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi oraz Burmistrza Miasta Limanowa – Władysława Biedy.

Zachęcamy do udziału w konkursach. Jednym z nich jest konkurs recytatorski, adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Dotyczy poezji Tytusa. W załączeniu do pobrania regulamin oraz kartka zgłoszenia do konkursu. Kolejnym konkursem jest konkurs plastyczny pod nazwą „Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda”. Jest to konkurs adresowany zarówno do dzieci, jak i do seniorów. Mogą wziąć w nim udział dzieci szkół podstawowych (uczniowie klas III – VII) oraz Seniorzy z powiatu limanowskiego. Zgłoszenia uczniów przyjmowane są poprzez szkoły. Zapraszamy dzieci, aby zachęciły swoich dziadków do udziału i wspólnie podjęły temat. Chcemy zestawić postrzeganie świata przed dwie różne grupy odbiorców: dzieci i seniorów. Inspiratorem ma być Czyżewski, a tematem przewodnim kultura ludowa, przedstawiona w awangardowy sposób. Czyżewski dużo czerpał z ludowego folkloru (świątków, Madonn, zbójników, górali itp.). Ziemia Limanowska posiada bogate dziedzictwo kulturowe, bliskie i znane zarówno dzieciom i starszym, dlatego temat jest uniwersalny. Przygotowaniem do konkursu dla Seniorów będą warsztaty artystyczne, planowane w maju w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukowicy. Z prac powstanie pokonkursowa wystawa prezentowana w Bibliotece w Łukowicy. Podsumowanie konkursu odbędzie się w MBP w Limanowej.

Zapraszamy do udziału.

Zgłoszenia do Konkursu recytatorskiego przyjmowane są do dnia 23 maja 2022 roku, natomiast zgłoszenia prac plastycznych przyjmowane będą do 30 czerwca 2022 roku.

 

Do pobrania:

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu recytatorskiego

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu plastycznego

Regulamin-konkursu-recytatorskiego Regulamin konkursu plastycznego

Plakat informujący o projekcie

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content