Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

Starostowie podczas Konwentu Powiatów Woj. Małopolskiego

8 stycznia 2019 roku w Myślenicach odbyło się pierwsze po wyborach posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego. Podczas posiedzenia odbyła się prezentacja starostów i prezydentów miast na prawach powiatu województwa małopolskiego VI kadencji i prezentacja działalności Związku Powiatów Polskich. Starostwie przyjęli Regulamin Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego oraz wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczących i delegatów do kilku jednostek.

Przewodniczącym Konwentu Województwa Małopolskiego został starosta krakowski Wojciech Pałka. Wiceprzewodniczącymi zostali starosta brzeski Andrzej Potępa i starosta myślenicki Józef Tomal. Do prac Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wydelegowano starostę limanowskiego Mieczysława Urygę.