Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

konwent powiatów na zdjeciu starosta limanowski

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się wczoraj drugi w tym roku Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego. W posiedzeniu wzięli udział starostowie powiatów leżących w granicach Małopolski. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Przewodniczący Konwentu – starosta krakowski Wojciech Pałka po otwarciu posiedzenia przywitał i przedstawił wszystkich zebranych. Następnie wojewoda Piotr Ćwik zaprosił wszystkich starostów do współpracy przy realizacji programów rządowych. Szczególną uwagę zwrócił na nowo powstały fundusz dróg samorządowych, który wpłynie na znaczne poprawienie stanu dróg lokalnych w całym województwie. Wojewoda zgłosił również chęć pomocy w celu rozwiązywania różnych lokalnych problemów na szczeblu rządowym.

Następnie głos zabrał marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, który przedstawił członków zarządu województwa. Anna Pieczarka zaprosiła starostów do współpracy w dziedzinie kultury, ochrony zabytków i organizacji pozarządowych, natomiast Łukasz Smółka w dziedzinie funduszy europejskich, transportu, komunikacji, dróg, rolnictwa i bezpieczeństwa. Następnie dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Knapczyk przedstawił informację na temat funduszy europejskich i wszystkich realizowanych projektów.

W dyskusji starostowie zwrócili uwagę na problemy związane ze scaleniami, stanami prawnymi dróg i realizacją projektu e-usług.

konwent powiatów. zdjecie wspólne starostów z terenu małopolski

 

image_pdfimage_print

Udostępnij