Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

18 kwietnia w Tarnowie odbył się Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego. W Konwencie Powiat Limanowski reprezentował Starosta Jan Puchała.

Spotkanie rozpoczął i gości przywitał Józef Tomal  Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego. Po nim głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie prezentując temat współpracy w zakresie wydawania pozwoleń związanych z gospodarką odpadową, kontroli małych instalacji przemysłowych oraz odbiorów budynków mieszkalnych

Andrzej Pajor Kierownik Projektu w Starostwie Powiatowym w Krakowie poprowadził wystąpienie dotyczące działalności Forum E-geodezji. Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji z zakresu koncepcji założeń strategicznych funkcjonowania Związku Powiatów Polskich 2018+. Prezentację przedstawił przedstawiciel Biura Związku Powiatów Polskich.

Ostatnim punktem Konwentu było omówienie kwestii dotyczących utrzymania ustalonego poziomu dofinansowywania przez IŻ  w ramach RPO WM  Poddziałania 7.1.3 Drogi subregionalne.

źr.zdj: tarnow.pl