KP PSP podsumowała działalność za 2021 rok

KP PSP podsumowała działalność za 2021 rok

W poniedziałek 21 lutego 2022r. odbyła się odprawa roczna, stanowiąca podsumowanie działalności limanowskiej straży pożarnej za 2021 rok.

W spotkaniu, odbywającym się w formie wideokonferencji wzięli udział między innymi: małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Piotr Filipek, starosta limanowski – Mieczysław Uryga, przewodniczący rady powiatu limanowskiego – Józef Pietrzak, prezes ZOSP RP – st.bryg w st. spocz. dh Grzegorz Janczy, samorządowcy z terenu powiatu limanowskiego, przedstawiciele służb i instytucji współdziałających a także funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Limanowej.

W pierwszej części spotkania komendant powiatowy PSP w Limanowej mł.bryg. Wojciech Frączek przedstawił prezentację poświęconą komendzie powiatowej PSP w Limanowej w zakresie m.in. działalności operacyjnej, prewencyjnej, szkoleniowej, finansowej oraz działań związanych ze wsparciem przeciwdziałania i walki z pandemią COVID-19. Komendant przedstawił również założenia i plany do realizacji w 2022 roku.

W dalszej części odprawy głos zabrali zaproszeni goście, którzy zgodnie podkreślali bardzo ważną rolę straży pożarnych w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu limanowskiego, jak również dziękowali wszystkim funkcjonariuszom PSP i strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych za ofiarność i poświęcenie w dotychczasowej służbie.

W kolejnej części narady odwołano się do zapisów Ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Omówiono zadania gminy wynikające z zapisów ustawy oraz zagadnienia związane z przyznawaniem świadczenia ratowniczego i ekwiwalentu za udział w działaniach, szkoleniach i ćwiczeniach dla druhen i druhów OSP.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do prezentacji w której zawarte są podstawowe informacje dot. działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej w roku 2021.

Prezentacja

Źródło,fot.: KP PSP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content