Królowa Beskidów zaprasza!

Już w tą niedzielę 26 sierpnia, na Mogielicy – najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego odbędzie się jubileuszowy XX ZŁAZ NA MOGIELICY, na który zaprasza Gmina Słopnice wraz z organizatorami. Zapraszamy również do korzystania z tras biegowo – rowerowych wokół najwyższej góry Beskidów!

XX złaz na Mogielicy - plakat

Zapraszamy również do skorzystania i odwiedzenia tras rowerowych wokół Góry Mogielica:

trasa „Mogielica” zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra – prowadzona leśnymi stokami( ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy – o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

trasa „Zalesie” zlokalizowana na terenie gminy Kamienica. Prowadzona jest wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”.

Polana Stumorgowa pod Mogielicą nowa trasa położona na wysokości 1050-1100 m n.p. Nowa polana jest największą polaną w całym Beskidzie Wyspowym. Trasa ma 2 km długości i przebiega po niebieskim szlaku turystyczny, który prowadzi na Mogielicę i łączy się z trasą 21 km w okolicach 6 km.

Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły. Trasy znajdują się na obszarze Nadleśnictwa Limanowa.

trasy biegowe na mogielicy

image_pdfimage_print

Udostępnij