Kultura i tradycja w Olszówce łączy pokolenia

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka po raz piąty zorganizowało Dożynki Parafialne. Głównym ich punktem była uroczysta Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak. Aktywnie uczestniczyły w niej olszowskie gospodynie, które przygotowały oprawę Eucharystii.

Splendoru uroczystości dodał muzyczny udział kapeli regionalnej z tej miejscowości. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych licznie na uroczystości dożynkowe przybyli mieszkańcy Olszówki.
W centralnym miejscu kościoła, obok ołtarza, złożony został wieniec dożynkowy, w wykonanie którego panie z KGW włożyły wiele pracy i wysiłku.
Po Mszy świętej gospodynie częstowały uczestników regionalnymi smakołykami, specjalnie przez nie przygotowanymi na tę okazję.
Dożynki w Olszówce zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Kultura i tradycja łączy pokolenia”. Środki finansowe na zakup potrzebnych artykułów pochodziły z funduszy gminnych uzyskanych w drodze otwartego konkursu ofert.

Oprac.na podst.: UG Mszana Dolna

Fot.: j.w.