„Lato pod Turbaczem oraz Jarmark Zagórzański” – relacja z wydarzenia

Lato pod Tubaczem

Dnia 28.07.2019 r. w Amfiteatrze w Gminie Niedźwiedź miała miejsce impreza „Lato pod Turbaczem oraz Jarmark Zagórzański”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 powitaniem uczestników przez Wójta Gminy Rafała Rusnaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Zenona Dziedzica. Program imprezy obfitował w różnorodne atrakcje, w tym wiele dla najmłodszych uczestników. Wśród występujących byli między innymi: Show teatralno – kabaretowy z Nowego Sącza, występ iluzjonisty, kabaret Weźrzesz , oraz Show Bacy Pietrka ze swoim zespołem. Oprócz przyjezdnych zespołów występowały również lokalne zespoły regionalne: „Gminny Zespół Młodzieżowy”, „Spod Turbaca” oraz „Porębiański Ród” z Poręby Wielkiej. Na zakończenie do tańca zagrał zespół „Lift”.

Lato pod turbaczem 2019  Lato pod Turbaczem 2019

Nadleśnictwo Limanowa oraz Gorczański Park Narodowy z Poręby Wielkiej uatrakcyjniły imprezę swoimi bogatymi stoiskami promocyjnymi i edukacyjnymi. Była także możliwość zakupu wielu pięknych pamiątek wykonywanych przez twórców regionalnych.

Lato pod turbaczem 2019

Imprezę zorganizowała Gmina Niedźwiedź wspólnie z e Stowarzyszeniem Gospodarstw Eko i Agroturystycznych , Lokalną Grupa Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” oraz Starostwem Powiatowym w Limanowej.

Lato pod Turbaczem 2019

źródło: UG Niedźwiedź