Laureaci konkursu „Malowane pieśni” nad morzem

wycieczka nad morze uczniów szkoły ponadgimnazlanych

Uczniowie z klasy 2 b1 z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej – Laureaci Konkursu Plastycznego pt. „Malowane pieśni”, w ramach nagrody, uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce nad polskie morze. Pobyt uczniów został ufundowany przez Powiat Limanowski i Powiat Koszaliński w ramach umowy współpracy zawartej między powiatami.

Malownicza nadmorska miejscowość Sarbinowo przywitała uczniów piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła im przez cały czas pobytu. Przedstawiciele Starostwa Koszalińskiego zorganizowali bogaty program pobytu młodzieży nad morzem – między innymi: zabawa w Play – park –  parku trampolin, zajęcia edukacyjne w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, zwiedzanie latarni morskiej w Gąskach, całodniową wycieczkę do Kołobrzegu, zwiedzanie Starego Miasta, Ratusza, Muzeum Oręża Polskiego, Katedry, rejs statkiem, spacer po molo oraz zwiedzanie kołobrzeskiej latarni morskiej.

W imieniu uczniów i własnym bardzo dziękujemy Panu Staroście Janowi Puchale, Zarządowi Powiatu Limanowskiego i Powiatu Koszalińskiego za ciekawą i atrakcyjną wycieczkę – informują nauczyciele.

z wicestarostą koszalińskim