Limanowscy policjanci zatrzymali 5 osób w związku z przestępczością narkotykową

Różowe tabletki nakrotykowe

W poniedziałek 26 marca praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej doprowadziła do jednego z domów na terenie gminy Limanowa, gdzie  funkcjonariusze znaleźli ponad 380 gram suszu roślinnego w różnych postaciach oraz kilka sztuk tabletek ecstasy. Zatrzymano pięć osób. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń znaleziono i zabezpieczono sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich.  Do policyjnego aresztu trafiło 4 mężczyzn w wieku 17, 28, 19 i 28 lat oraz 19-letnia kobieta.

Zatrzymani zostali doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Limanowej, gdzie 4 osoby usłyszały zarzuty. 19-letni mężczyzna po weryfikacji jego udziału w procederze został zwolniony. 28 marca decyzją prokuratora wobec podejrzanych trzech mężczyzn i kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ponadto wobec 28-letniego mieszkańca Limanowej zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysięcy złotych.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie podejrzani wkrótce odpowiedzą za popełnione przestępstwa m.in. uprawianie, posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu narkotyków.