Odbył się Limanowski Głos Profilaktyki 2024

młodzież z transparentami na scenie

29 maja 2024 r.

28 maja odbył się Limanowski Głos Profilaktyki. Event skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych nawiązujący tematyką do programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?” realizowanego właśnie w tej grupie uczniów. Ideą wydarzenia jest kreowanie wzorców bezpiecznego życia, wolnego od uzależnień. Organizatorami byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej oraz Powiat Limanowski. Współorganizatorami Limanowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, osoby reprezentujący instytucje m.in.: Prezes Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość Karolina Zapała, Dyrektor PCPR Monika Nawalaniec oraz Danuta Król Kierownik Sekcji Epidemiologii PSSE w Limanowej. Wydarzenie to objęte było honorowym patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi.

Pierwszym punktem programu był happening młodzieży szkolnej w tematyce zapobiegania uzależnieniom oraz promujący zdrowy tryb życia. Następnie odbyły się prelekcje zaproszonych gości Bogdana Świerczka z wykładem „Gotowi by walczyć o siebie?” oraz Małgorzaty Korolczuk „FAS ma swój czas – skutki spożywania alkoholu w czasie ciąży”.

Na uczestników czekały stoiska tematyczne zorganizowane przez naszych partnerów:
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej,
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej,
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej,
Państwowa Straż Pożarna w Limanowej,
114 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Ochrony Terytorialnej w Limanowej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współpracę oraz młodzieży za uczestnictwo. Mamy nadzieję, że wyniesione ze spotkania informacje wpłyną pozytywnie na podejmowane przez Was wybory.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content