„Literatura bez Granic – transgraniczne związki literackie”. Konkurs plastyczny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

Rozpoczęła się realizacja mikroprojektu „Literatura bez granic – transgraniczne związki literackie”. Jego pierwsza część jest skierowana do dzieci i będzie miała formę konkursu plastycznego.

Jego uczestnicy poznają trzy legendy z regionu Dolnego Kubina: Legenda o Jaskiniach Babiej Góry, o górach – Pilsko i Tanecznik i o Polskim królu i zbójnikach.  Następnie ich zadaniem będzie wykonanie dowolnie wybraną  techniką plastyczną ilustracji związanej z jedną ze wymienionych słowackich legend.

Treść legend słowackich oraz regulamin konkursu dostępne są w załącznikach:

Prace mogą być dostarczone osobiście lub drogą pocztową do 30 czerwca br. Pytania można kierować mailowo na adres instruktor@mbp.limanowa.pl  lub telefonicznie: 18 3372140.

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

źr. : MBP w Limanowej