Małopolska Organizacja Turystyczna: #NajważniejszeWrócić – filmy o bezpieczeństwie w górach

Był czwartek, 22 sierpnia 2019 r., wczesne popołudnie, na tatrzańskich szlakach tłumy. W kolejce, aby wejść na Giewont  stało kilkaset osób… Nad Tatrami przechodziła gwałtowna burza, w kopułę Giewontu uderzyły liczne pioruny…, ratownicy TOPR niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Rok po tamtych tragicznych wydarzeniach, w których 4 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych, Małopolska Organizacja Turystyczna prezentuje pierwszy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić.

Małopolska Organizacja Turystyczna aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach. Każdego roku na szlakach turystycznych w Małopolsce, szczególnie w Tatrach wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. I niestety nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest mała wiedza turystów o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Najwyższy czas to zmienić poprzez akcję #NajważniejszeWrócić – cyklu filmów edukacyjnych o niebezpieczeństwach jakie czyhają na każdego z nas podczas górskich wędrówek. Wspólnie z naszym partnerem Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przygotowaliśmy cykl filmów promujących bezpieczne zachowanie każdego prawdziwego turysty. Planowanie naszych wypraw, sprawdzanie prognozy pogody i dobieranie trasy wycieczki do naszych umiejętności to podstawa. Ale oprócz tego odpowiednie buty, odzież i niezbędne wyposażenie oraz co najważniejsze – wiedza i umiejętności.

Małopolska Organizacja Turystyczna chce promować świadome, rozsądne zachowanie w górach jako elementarz każdego, nawet zaawansowanego turysty – W naszym projekcie kładziemy na to szczególny nacisk. Dzięki nam dowiesz się także jak bezpiecznie przeżywać górską przygodę. Nasza wiedza i umiejętności to polisa ubezpieczeniowa w Tatrach, która daje nam spore szanse, że nie tylko wyjdziemy na szlak, ale i bezpiecznie z niego wrócimy.

W rocznicą jednych z najtragiczniejszych wydarzeń w Tatrach, Małopolska Organizacja Turystyczna zaczyna emisję przygotowanych filmów – oto link do pierwszego odcinka   https://www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY&t=10s. Kolejne odcinki, premierowo prezentowane będą w kolejne piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić  dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube:

http://bit.ly/YouTubeMOT

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content