Małopolski Dzień Rodzin Zastępczych pn. „Nakręć się na rodzinę!”

Szczególnym zwieńczeniem trwających w dniach 12 – 22 maja Małopolskich Dni Rodziny był odbywający się 22 maja w Krakowie Małopolski Dzień Rodzin Zastępczych pn. „Nakręć się na rodzinę!”. Tego dnia w wydarzeniu wzięli udział m.in. Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

W ramach obchodów odbyła się Konferencja „Piecza zastępcza – kierunek Rodzina”, której towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin. W  trakcie konferencji miało miejsce również uroczyste wręczenie nagród laureatom XII Małopolskiego Konkursu dla rodzin zastępczych i adopcyjnych pn.  „Jeśli nie smartfon to co? Alternatywne/ kreatywne sposoby na spędzenie czasu wolnego”.

Podziękowania dla rodzin zastępczych i adopcyjnych skierowała Wicepremier Beata Szydło oraz Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Pani Beaty Szydło – Wiceprezes Rady Ministrów. Partnerem wydarzenia było Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.