Małopolski Dzień Samorządowca w Starym Sączu

Wspólne zdjęcie samorządowców małopolski przy ołtarzu papieskim w starym sączu

W piątek 25 maja, w Starym Sączu– mieście św. Kingi, patronki samorządowców już po raz piąty odbył się Małopolski Dzień Samorządowca. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy oraz prezydenci, starostowie, burmistrzowie i wójtowie całej Małopolski. Powiat Limanowski reprezentował Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Obchody Małopolskiego Dnia Samorządowca były  okazją do rozmów na temat dotychczasowych osiągnięć samorządu, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, ale też wspólnego świętowania mieszkańców i samorządowców z całej Małopolski.

Starosądeckie spotkanie było też tradycyjnie okazją do wyróżnienia przez Województwo Małopolskie wybitnych samorządowców, którzy są wspaniałymi gospodarzami, a dzięki swojej działalności potwierdzają sens zapoczątkowanej po 1989 r. reformy samorządowej. Jak co roku trafiły do nich Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski.

W trakcie obchodów Małopolskiego Dnia Samorządowca nie zabrakło też okazji do ciekawych debat, m.in. podczas panelu dyskusyjnego „Samorządność podstawą rozwoju niepodległej Polski” moderowanego przez prof. Janusza Majcherka (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) z udziałem marszałka Jacka Krupy, przewodniczącej SWM Urszuli Nowogórskiej, burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka i wójta gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza.

źr.zdj.: www.stary.sacz.pl