Małopolski Zielony Tydzień w Powiecie Limanowskim – dla klimatu i środowiska

Małopolski Zielony Tydzień w Powiecie Limanowskim - dla klimatu i środowiska

30 maja br. rozpoczął się w Małopolsce Zielony Tydzień – projekt w ramach którego odbyły się liczne wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców regionu oraz wdrażanie codziennych praktyk sprzyjających ochronie środowiska. W akcję aktywnie włączył się także Powiat Limanowski.

W Powiecie Limanowskim w ramach Małopolskiego Zielonego Tygodnia zorganizowano wydarzenia o tematyce klimatyczno – ekologicznej. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej przeprowadzili prelekcje nt. klimatu  i środowiska w Szkole Podstawowej nr. 1 w Mszanie Dolnej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą sami przyczynić się do poprawy jakości powietrza i klimatu, a także jak zmiany klimatu wpływają na zdrowie ludzi oraz zwierząt. Dzieci wzięły również udział w pogadance, w trakcie której  mogły zadawać pytania dotyczące tematyki spotkania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali przydatne upominki – szklane bidony na wodę wielokrotnego użytku oraz karmniki dla ptaków.

Tożsame tematycznie wydarzenie miało miejsce również w Słopnicach, gdzie podczas Pikniku Rodzinnego, mieszkańcy Gminy Słopnice oraz przybyli goście mogli poszerzyć swoją wiedzę nt. działań na rzecz klimatu i środowiska. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników pikniku, którzy mogli wykazać się swoja wiedzą z zakresu ekologii, odpowiadając na pytania konkursowe. W nagrodę za poprawną odpowiedź, dzieci otrzymały ekologiczne gadżety oraz edukacyjne kolorowanki.

Wydarzenie odbyło się w ramach zawartych Porozumień pomiędzy Starostwem Powiatowym w Limanowej a Miastem Mszana Dolna oraz Gminą Słopnice w zakresie zintegrowanego Projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA  ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Środowiska w Województwie Małopolskim’’, współfinansowanego ze środków UE oraz NFOŚiGW.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content