Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Marian Wójtowicz, Radny Powiatu Limanowskiego – odznaczony Medalem Honorowym POLONIA MINOR

Już w najbliższych dniach, 22-25 listopada w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej odbędzie się 44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza. Festiwal, który niemal nieprzerwanie od początku jego istnienia prowadzi Marian Wójtowicz, Radny Powiatu Limanowskiego. Z tym większą radością przyjęliśmy informację o odznaczeniu pana Mariana Wójtowicza Medalem Honorowym POLONIA MINOR.

Medal Honorowy POLONIA MINOR przyznawany jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności.Wręczenie odznaczenia miało miejsce 16 października podczas otwarcia IV Kongresu Kultury Regionów w MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Marian Wójtowicz został uhonorowany za pełne pasji zaangażowanie na rzecz kultury Lachów Limanowskich, ukazywanie i uwrażliwianie na jej wartości, a także za nieustający wysiłek i aktywne uczestnictwo w działalności regionalnej i społecznej, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju Małopolski i zachowania jej dziedzictwa kulturowego. Dla Limanowskiej „Słazy” pan Marian jest nie tylko konferansjerem, ale przede wszystkim dobrą duszą festiwalu i jego osobowością. Oprócz ogromnej wiedzy merytorycznej o regionie, dzięki 40-letniemu zaangażowaniu w festiwal stał się również osobą wspierającą dobrym słowem artystów występujących w części konkursowej Słazy.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego odznaczenia!

 

oprac. na podstawie LDK Limanowa

2024-06-16 07:36:21, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa