Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Mateusz brązowym medalistą Pucharu Świata

Medalista z opiekunem

W dniach dniu 24-26 lutego br. w Mariborze (Słowenia) rozegrano zawody Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim. Startowali w nim czołowi zawodnicy z całego świata, a wśród nich taekwondziści UKS KORYO Mszana Dolna: Mateusz Szczęsnowski, Karolina Szczęsnowska i Patrycja Kornaś.

Mateusz został brązowym medalistą tego turnieju. O wejście do finału stoczył ciężka walkę z reprezentantem Niemiec, która zakończyła się wynikiem 14-14. O końcowym rezultacie zadecydowała dodatkowa runda – złoty punkt. Niestety, Zagórzaninowi zabrakło szczęścia w końcówce, ale wykonał minimum założone przed turniejem.

Oficjalnie Mateusz Szczęsnowski będzie reprezentował nasz kraj oraz region na Kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które będą rozgrywane w Tunezji na przełomie kwietnia i maja.
Aby się jednak  zakwalifikować do tych zawodów musi znaleźć się 8 zawodników startujących;  jest to plan realny do zrobienia, tym bardziej nie możemy doczekać się startu w Tunezji – podkreśla trener UKS KORYO.

Mateusz, oprócz startu głównego, wystąpi w Mistrzostwach Świata Juniorów (został najlepszym juniorem w Polsce; jest sklasyfikowany na 1 miejscu w rankingu PZTO oraz rankingu Olimpijskim). Wszystkie jego przygotowania i udział w zawodach zdeterminowane są startem w Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires (październik 2018r.).

Mamy nadzieję, że będziemy mieli po dużej przerwie kolejnego olimpijczyka z Mszany Dolnej, tym razem w dyscyplinie Taekwondo – dodaje trener.

Źródło: GMszanaDolna