Medalista Pucharu Europy Kyokushin Karate WKB w Warszawie!

W dniach 23-25 listopada w Warszawie odbył się Puchar Europy Kyokushin Karate światowej organizacji WKB. Turniej zgromadził ponad 450 zawodników z 19 krajów z różnych organizacji i federacji Kyokushin Karate (WKB, IKO Matsushima, WKO, Kyokushin-kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura).

Limanowski Klub Kyokushin Karate (IKO Nakamura) reprezentowali: Eryk Pająk (kumite U21 -80 kg), Mateusz Pławecki (kumite juniorów U18 +80 kg), Kacper Sukiennik (kumite juniorów U18 -65 kg), Oliwia Żak (kumite juniorów U18 -55 kg).

Czwórka zawodników uplasowała się na pozycjach:
Mateusz Pławecki zajął II miejsce w kumite U18 +80 kg.
Eryk Pająk zajął IV miejsce w kumite U21 -80 kg.
Kacper Sukiennik zajął V miejsce w kumite U18 -65 kg.
Oliwia Żak zajęła VIII miejsce w kumite U18 -55 kg.
Z zawodnikami przebywał Branch Chief IKO Nakamura Poland shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Mateusz Pławecki otarł się o złoty medal, zabrakło nie wiele, może trochę szczęścia, może trochę więcej doświadczenia, którego dopiero nabiera z każdą walką. Nie mniej jednak pokazał kawał dobrego Kyokushin i zdobył srebrny medal w kumite U18.

Eryk Pająk dopiero w półfinale trafił na silniejszego przeciwnika, z którym nie było już tak łatwo. Po przegranej walce czekał go jeszcze pojedynek o 3 medale miejsce (na zawodach tej rangi rozgrywane są walki o 3 miejsce), niestety przeciwnik okazał się zbyt mocny i Eryk ostatecznie zajął 4 miejsce w swojej kategorii.

Kacper Sukiennik miał szczęście ponieważ po losowaniu znalazł się w “ósemce”, jednak w pierwszej walce trafił na zawodnika z Ukrainy (Andrii Krainiuka), który w fenomenalnym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki, łącznie z finałem, który zakończył przed czasem. Kacper robił co mógł, próbował nawiązać walkę, ale po 2 minutach sędziowie jednogłośnie wskazali na Ukraińca.

Oliwia Żak po awansowaniu do ćwierćfinału spotkała się z Tatianą Franko z Ukrainy, niestety nie dała rady swojej przeciwniczce, która jak się później okazało została zwyciężczynią kategorii U18 -55kg., Oliwia ostatecznie zajęła VIII miejsce.

Świetna impreza, bardzo dobrze zorganizowana, walki na naprawdę wysokim poziomie. Prawie 500 zawodników, prawie 20 państw, kilka organizacji Kyokushin Karate – to daje pewien obraz tego co wydarzyło się w ubiegły weekend w Warszawie, ale najważniejsze jest to, że wracamy z podniesioną głową. Jestem dumny z postawy całej czwórki, zabrakło naprawdę nie wiele. Mateusz zajął 2 miejsce, ale on sam wie, że mógł tę walkę rozegrać inaczej. Podczas tak mocnego turnieju samo wyjście na matę, zacięta walka z przeciwnikiem to już jest wielki sukces – sukces w walce ze sobą, ze stresem. To jest właśnie droga prawdziwego wojownika – zwycięstwa, porażki i przede wszystkim ciężki trening! Gratulacje dla wszystkich zawodników! OSU – Zbigniew Goliński V dan

źr.: materiały nadesłane