Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Międzynarodowo na górze Łopień w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”

W niedzielę 11 sierpnia ponad 800 turystów spotkało się na górze Łopień w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Wielu turystów na szczyt Łopienia przywędrowało szlakiem zielonym z Dobrej pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka. Imprezę wspólnie zorganizowały gminy: Tymbark i Dobra oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Województwo Małopolskie i Fundacja Rozwoju Regionu Rabka.

Przybyłych na polanę turystów powitał Benedykt Węgrzyn, wójt gminy Dobra. Nie zabrakło również pomysłodawcy akcji Odkryj Beskid Wyspowy Czesława Szynalika.
Punktualnie o godz.. 11.00 rozpoczęła się Msza Św. którą odprawili księża: ks. dr Tadeusz Piwowarski – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie oraz ks. Jan Krzyściak, misjonarz z Zakonu Sercanów, parafia Dansolihon na wyspie Mindanao, Filipiny.

Oprawę muzyczną Mszy Świętej i specjalny koncert dla uczestników turystycznej wyprawy zapewnił Zespół Regionalny „ Jurkowianie „ pod kierownictwem Ryszarda Czecha i opieką instruktorską Karoliny Czech Dziadoń. Druhowie z jednostek OSP w Dobrej i Tymbarku, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymbarku i pracownicy Urzędu Gminy w Dobrej, częstowali turystów kiełbaskami z grilla, napojami i soczkami ufundowanymi przez Firmę Tymbark. Prowadzący turystyczne spotkanie Stanisław Przybylski przeprowadził kilka konkursów w których laureatami zostali:

NAJMŁODSZY UCZESTNIK ZŁAZU: Izabela Węgrzyn / 4 miesiące / Chyszówki. W spotkaniu uczestniczyła także Maja Sroka z Tymbarku, starsza od Izabeli o 5 godzin.
NAJSTARSZY UCZESTNIK ZŁAZU: Edward Zacharski /81 lat/ z Raciechowic.
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
POLSKI: Magdalena Kurek, Dębno k. Kostrzynia, zachodniopomorskie.
ŚWIATA: ks. Jan Krzyściak, Dansolihon na wyspie Mindanao, Filipiny / ok. 11 tysięcy kilometrów/. W spotkaniu uczestniczyli turyści z Niemiec, Austrii, Anglii i USA.
KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM I GMINACH – GOSPODARZACH SPOTKANIA:
I m. Barbara Strug, Kasinka Mała,
II m.- Adam Czech, Poznań,
III m. Anna Florek, Poznań.

NAJMILSZA: Barbara Kapturkiewicz, Zamieście.
NAJMILSZY: Ryszard Czech, Jurków.
RODZINNE ODKRYWANIE: Rodzina P. Wątorów z Dębna k. Kostrzynia / 13 osób/.

Nagrody ufundowane przez Urzędy Gmin; Tymbark i Dobra w imieniu organizatorów zwycięzcom wręczał wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn.
W czasie spotkania chór złożony z kilkudziesięciu uczestników kolejny raz wykonał piosenkę – hymn Odkrywców Beskidu Wyspowego.

 

 

źr.: UG Tymbark

fot.: UG Dobra

2020-01-27 04:49:22, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa