Dziś ostatnie przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Tymbark

Zapraszamy na ostatnie już przedstawienie Misterium Męki Pańskiej „Ecce Homo” („Oto Człowiek”)  w wykonaniu Grupy Młodzieżowej w Tymbarku. Wydarzenie zaplanowane jest dzisiaj (17 kwietnia) na godzinę 19:00 w  Parafialnym Centrum Kultury w Tymbarku. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

„Ecce Homo” („Oto Człowiek”) – to słowa, które wypowiedział Poncjusz Piłat do tłumu zebranego przed pretorium. Te słowa wybrzmiewają również w tytule tegorocznego Misterium, w którym widzowie odnajdą Tego Człowieka.

W tegoroczne przedstawienie zaangażowanych jest około 35 osób – aktorów, scenografów, dźwiękowców i oświetleniowców. Scenariusz wraz z rozważaniami napisali Robert Zając i ks. Mateusz Switek, a scenografię opracowała Emilia Puchała.

Wczoraj brałem udział w przygotowanym przez Grupę Młodzieżową Tymbark Misterium Męki Pańskiej Ecce Homo. Przeżywanie Drogi Krzyżowej oparte było o cierpienie więźniów z Auschwitz. Scenariusz oraz emocje jakie towarzyszyły młodym aktorom wywołały wzruszenie wśród widowni i nieopisany zachwyt. Misterium to było przepiękną lekcją życia oraz duchowymi rekolekcjami wprowadzającymi widza w głębokie przeżywanie Triduum Paschalnego. – mówi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i zachęca wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających powiat limanowski do udziału w tym wyjątkowym przedstawieniu.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij