Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni 2019. Zawodnicy drużyny Podhalańskie Dziki – Gorący Potok wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Podhalańskie Dziki na podium Mistrzostw Europy OCR
W dniach od 27 do 30 czerwca 2019 r. około 4000 zawodników m.in. z  Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii i Wielkiej Brytanii wzięło udział w zawodach biegowych ramach Mistrzostw Europy OCR. Radosław Raczek z Pisarzowej – członek stowarzyszenia Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team, tworzącego jedną z czołowych drużyn biegów przeszkodowych w Polsce, wraz z drużyną reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Biegach z Przeszkodami OCR European Championships w Gdyni. Drużyna Podhalańskie Dziki-Gorący Potok Team wróciła ze złotymi medalami!
Robert Krzystyniak (Prezes Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team) zdobył 2 złote medale w kategorii wiekowej (45 – 49 lat), zarówno na Short Course, jak i na Standard Course w OCR European Championships GDYNIA 2019 . To drugi podwójny złoty medalista z tej drużyny. Kolejny jej zawodnik, Dawid Hajnos, został brązowym medalistą Mistrzostw Europy OCR OCR European Championships. Należy podkreślić, że jest on pierwszym Polakiem, który stanął na podium podczas ME OCR w serii Elite.
Triumfatorem w kategorii wiekowej (30-34 lat) najpierw na Short Course, a następnie Standard Course był również Piotr Prusak, który zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Europy.
Na ME w kategorii kids wystartowali też synowie Pana Piotra: starszy z chłopców – Nikoś zdobył brązowy medal, a młodszy – Tymek był piąty.
W ramach zawodów OCR 2019  odbyły się następujące biegi:
  • Short Course/ Bieg krótki – 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • Standard Course/ Bieg Standardowy – 15 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Team Relay/ Bieg drużynowy – 9 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Ninja Track – Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
  • Open Race / Bieg otwarty – 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • Kids Course/ Bieg dla dzieci

Podhalańskie Dziki na podium Mistrzostw Europy OCR

Gratulujemy wszystkim zawodnikom grupy Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team sportowej postawy i wspaniałych osiągnięć!

Podhalańskie Dziki na podium Mistrzostw Europy OCR

źródło: UG Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij