Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw – KS „Talar Team” Szczawa z podwójnym mistrzostwem

Wygrana drużyna na podium.

21 lutego 2021 roku w Białce Tatrzańskiej rozegrano pierwsze Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw na śniegu. Znakomicie i sensacyjnie zaprezentowały się drużyny grające pod szyldem KS ,,TALAR TEAM” Szczawa.

Mistrzostwa otworzył Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce Jego Ekscelencja Chettaphan Maksaphanem (sprawujący patronat nad zawodami) oraz Prezes Polskiej Federacji Sepak Takraw – p. Paweł Podczerwiński. Następnie przystąpiono do rozgrywania meczy.

Pierwszy mecz na śniegu, na świecie, w Sepak Takraw rozegrała drużyna gospodarzy KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS „TALAR TEAM” Szczawa. Po zaciętym meczu wygrali gospodarze 2:1.

Kolejne mecze zwiastowały sensację i bez niej się nie odbyło. Drużyna KS „TALAR TEAM II” Szczawa ograła kolejno 2:0 S.K.F MANIAC Kraków (wicemistrz Europy w grę w popularną Zośkę); KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska (w składzie z grającym trenerem Reprezentacji Polski – Pawełem Podczerwińskim) i KS ”TALAR TEAM” I Szczawa (w składzie: Paweł Talar – prezes KS „Talar Team” Szczawa, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie; Radosław Kulewicz, Andrzej Nieć, Jan Mrówka – trener GOL Łącko i zabrakło w składzie Jana Dziedziny – Wójta Gminy Łącko ze względu na to, iż w ten dzień przypadły jego 50 urodziny).

Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii mężczyzn zostało KS „TALAR TEAM II” Szczawa grając w składzie: Darek Żak, Tadeusz Zasadni, Tomasz Mrówka, Piotr Majchrzak i Dominik Faltyn. Druga drużyna ze Szczawy otarła się o podium zajmując nielubiane przez zawodników IV miejsce.

Wyniki:

  1. KS ”TALAR TEAM” II Szczawa
  2. KS Rysy Bukowina Tatrzańska
  3. K.F MANIAC Kraków
  4. KS ”TALAR TEAM” Szczawa

Następnie do rywalizacji przystąpiły kobiety. Mecz o Mistrzostwo Polski w Sepak Takraw na śniegu zagrały dziewczyny z KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS ”TALAR TEAM” Szczawa. Faworyzowane gospodynie zawodniczki „Rys” aktualne Mistrzynie Polski w Sepak Takraw, uległy sensacyjnie KS „TALAR TEAM” Szczawa 3:0.

Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii kobiet zostało KS „TALAR TEAM” Szczawa grając w składzie: Agnieszka Olesiak, Anna Chrobak, Weronika Kaim, Natalia Ligas i Majka Franczyk.

Wyniki:

  1. KS ”TALAR TEAM” Szczawa
  2. KS Rysy Bukowina Tatrzańska
image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content