Młodzież Zapobiega Pożarom – eliminacje powiatowe 2022

Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe 2022

W piątek, 22 kwietnia, na terenie Komendy Powiatowej PSP w Limanowej przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

Tematyka OTWP obejmuje wiedzę z zakresu:
– historii ochrony przeciwpożarowej,
– OSP i Związku OSP RP,
– prewencji przeciwpożarowej,
– ratownictwa medycznego,
– organizacji szeroko pojętego ratownictwa.

Wyniki eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach przedstawiały się następująco:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV
1. Sebastian Solak – SP w Sadku
2. Filip Kula – SP w Słopnicach
3. Martyna Kaptur – SP w Tymbarku

Grupa II – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII
1. Piotr Łazarz – SP w Młyńczyskach
2. Aneta Postrożna – SP w Zalesiu
3. Hubert Bugajski – SP w Słopnicach

Grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych
1. Katarzyna Kowalska – ZS w Szczyrzycu
2. Hubert Łukasik – ZS w Tymbarku
3. Maksymilian Wszołek – ZS w Tymbarku

Dyplomy oraz nagrody w postaci, bonów wstępu na basen oraz sprzętu elektronicznego wręczyli m.in: starosta limanowski Mieczysław Uryga, Józef Pietrzak Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, mł.bryg. Wojciech Frączek Komendant Powiatowy PSP w Limanowej, st.bryg. w st. spocz. dh. Grzegorz Janczy Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Starostwem Powiatowym w Limanowej.

Źródło: PSP Limanowa